Bitcoin fiyatı 48 bin doların altına düşüyor, ancak boğa piyasası tehlikede mi?

ABD piyasası açılmadan hemen önce Pazartesi günü büyük bir düzeltmeyle Bitcoin fiyatı 48.000 $ ‘ın altına düştü.

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta içinde güzel bir şekilde yükseldi, ancak son 24 saatte önemli bir düzeltme gördü. BTC fiyatı 10.000 doların üzerinde bir düşüşle 58.000 dolardan 48.000 doların altına düştü, bu neredeyse% 20’lik bir düzeltme.

Birçoğu Gemini’ye 28.000 BTC yatırıldığı tahmin edilen bu geri çekilme ,  diğer kripto para birimlerinin de Bitcoin’in yanında düşmesine neden olarak Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin artmasına neden oldu.

Ama tarih tekrar edecek ve sıkıcı, düzeltici bir Yürüyüş üretecek mi? Grafikleri inceleyelim. 

Düşüş farklılaşması daha da kötüye gideceğini gösteriyor

Piyasalar asla düz bir çizgide yükselmez ve zaman zaman düzeltmeler yapılmalıdır. Bu, piyasa için ortalama eğilim çizgisine geri dönen bir “sıfırlama” olarak kabul edilebilir ve coşku azalır.

Bir düzeltmenin ilk aşamasında, insanlar hala düzeltici hareketin küçük bir düzeltme olmasını beklerken, duygu yavaş yavaş değişmeye başlar. Düzeltme devam ettiği anda, fiyat ne kadar düşük olursa, duyarlılık o kadar kötüleşir.

En altta, Bitcoin “ölü” olarak adlandırılacak ve bir kez daha Ponzi şeması olacak, ardından fiyat tarihsel olarak toparlandı.

Ancak şimdi kritik soru, piyasanın uzun süreli bir düzeltme görüp görmeyeceği veya Bitcoin’in fiyatının yukarıdaki grafikte gösterilen yeşil kutunun üzerinde olup olmayacağıdır. Bu yeşil kutu, teknik olarak büyük destek görevi görmesi gereken önceki sıkıştırma dönemidir.

42.000 ile 44.000 dolar arasındaki alan tutarsa, yukarı doğru devam etme olasılığı yüksektir. Bu durumda, 63.000 $ ‘lık ilgi noktası hala masada .

Ancak, bu haftanın başındaki düşüş eğilimi ve zayıflık, daha fazla olumsuz tarafın mümkün olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda, 42.000-44.000 $ ‘lık alanı kaybetmek, 37.000 $’ a doğru ek bir düzeltme ile sonuçlanabilir. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir