Ripple Davası Sona Erdi: XRP Dava Sonucu Hakkında Açıklama Geldi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u ilk duruşmada temsil eden avukat Matthew Solomon, çok sayıda görüşmede SEC’in 2019 ve öncesinde menkul kıymetler durumu hakkında borsa veya piyasa aktörlerini uyarmadığını iddia etti.

DAVANIN DÜŞÜRÜLMESİ İSTENDİ

SEC tarafından mahkemede yapılan açıklamada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bilmelerine rağmen kayıt dışı satış yapıyorlardı.

İkili ise mahkemede bir açıklama yaptı ve kendilerine yöneltilen iddiaların geçersiz olduğunu, SEC’in XRP’nin geçmişte bir menkul kıymet olduğuna dair herhangi bir bilgi vermediğini ve davanın düşürülmesi gerektiğini söyledi. 

2019’da SEC, yalnızca XRP’nin değil, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin menkul kıymet olup olmadığını inceledi. Komisyon, bunun BTC ve ETH için bir teminat olmadığı sonucuna vararak XRP’yi bir yatırım sözleşmesi olarak görüyor.

Davada net bir karar çıkmadığı belirtildi. 


Ön duruşmada taraflar savunmalarını ve iddialarını iletiyor. Bunlar ilettikten sonra mahkeme bir karar verecek. Dava ileri bir tarihte görülecek. Dava tarihi belli olduğunda sayfamızdan sizlere duyuracağız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir